Strefa Pisania

Urodzinowy tekst pisany na szybko

Dosłownie. Usiadłam przed chwilką, żeby napisać do Was kilka słów. Krągłe one, nie krągłe? Nieważne. Nie o słowa tutaj chodzi, a o treść, która dzisiaj może wybrzmi dzisiaj jakoś szczególnie. I nie dlatego, że to moje urodziny – nigdy specjalnie jakoś nie świętowałam tego dnia. Ale, jako że od pewnego czasu ja to Strefa Pisania, a Strefa Pisania to ja – mam poczucie, że jest to trochę nasza wspólna data.

Dlaczego?

To, że coś ma dla nas szczególną wartość wynika z kilku rzeczy. Jedną z nich na pewno jest to, jaki sami mamy do tego stosunek. Drugą, fakt, że możemy się tą wartością podzielić z innymi. Kiedy powstawała Strefa Pisania i zastanawiałam się nad tym, jak będzie wyglądać, byłam pewna jednej rzeczy. Strefa ma być przestrzenią spotkania ludzi, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce. Bez wymądrzania się, popisywania, sztucznych hierarchii. Z szacunkiem i nastawieniem na współpracę. I wciąż tak to widzę. Być może brzmi to jak banał. Być może, ale nie czuję potrzeby nikomu nic udowadniać. Nie chodzi mi o to, żeby postawić na prawdę, która komuś wydaje się lepsza. O tym również myślałam, układając swoją propozycję zajęć.

Nie spodziewajcie się więc po mnie standardowych warsztatów, nawet jeśli może się tak wydawać. Warsztaty to nie szkoła, nie uniwersytet ani nie typowy kurs. Nie będzie oceny, kar, nagród i punktów. Nie zamierzam stać i mówić Wam, jak macie żyć i powtarzać, że możecie tu oraz teraz osiągnąć lepiej, więcej. Nie będziemy niepotrzebnie gadać, będziemy pisać i tworzyć przestrzeń współpracy. Bezpieczną, twórczą, Waszą. Chciałabym Was wszystkich poznać, chciałabym, żebyście poznali siebie wzajemnie. W tym wszystkim najważniejszy będzie mój, Twój, Wasz czas spędzony ze sobą i tekstem. Zrozumienie tego, co robimy, jak robimy i co chcielibyście jeszcze zrobić.

Wiem, że mogę się sporo od Was nauczyć. Myślę, że odwdzięczyć się Wam tym samym. „W Wiedzy chodzi o coś więcej niż po prostu o poprawność”

Chodzi więc o ludzi, z którymi możemy się podzielić tym, co uda się nam stworzyć. W tym przypadku napisać. Urodzinowo życzę tego Wam i sobie.

 Marzena Boniecka 

Urodzinowy tekst pisany na szybko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry